Płyty betonowe – beton architektoniczny

Przygotowywane do aranżacyjnego wykorzystania płyty betonowe zostają wzbogacone dodatkowym zbrojeniem – wysoko-wytrzymałym włóknem. W efekcie – są w stanie wyróżnić się o wiele wyższymi parametrami wytrzymałościowymi. Pomimo takich właściwości i odporności względem potencjalnych czynników mechanicznych, płyty z betonu architektonicznego pozostają elementami bardzo prostymi w montażu. W przeciwieństwie do wielu innych rozwiązań budowlanych, determinujących konieczność wykorzystania dodatkowych instalacji i wzmocnień, nasze propozycje można wprowadzić do aranżacji dzięki systemom klejowym Mapei. Ze względu na swój estetyczny i masywny wygląd, obecność tych modułów – także w małych i średnich pomieszczeniach – pozwala podkreślić pierwiastek trwałości i wytrzymałości.

Należy pamiętać, że o potencjale betonu architektonicznego decyduje m.in. szeroki zakres zastosowania. Płyty betonowe mogą być bowiem wykorzystany zarówno w roli okładziny zewnętrznej, narażonej na intensywne oddziaływanie czynników atmosferycznych (promieniowanie UV, opady deszczu, niska temperatura etc.), jak i wewnętrznej. Osoby zainteresowane wprowadzeniem tych rozwiązań do wnętrz swoich mieszkań i apartamentów musimy uspokoić – wykorzystanie najnowszej technologii produkcyjnej pozwoliło nam obniżyć wagę płyt o 40% (względem tradycyjnego tworzywa).

Skąd ten efekt?
Beton architektoniczny staje się materiałem nieprzewidywalnym, oferującym oryginalność i niepowtarzalność swojej faktury. Zaskakuje on porowatością, różnorodnością smug i przebarwień obecnych na płaszczyźnie naszych płyt, jak również zmiennością odcieni. W ten sposób każda aranżacja zyskuje zupełnie nowatorski wygląd.

W sprzedaży dostępne są cztery warianty kolorystyczne płyt betonowych: szary naturalny, grafitowy, biały oraz czarny. Możemy jednak podjąć się wykonania indywidualnej realizacji – w kolorze wskazanym przez Klienta.

Dane techniczne: Płyty dostępne są w grubościach 10mm, 15mm, 20mm lub innych, które Ty określisz.

Dostępne wymiary standardowe:

 Płyty z betonu architektonicznego ŚREDNIO POROWATE

Płyta betonowa BIAŁA

Płyta betonowa SZARA

Płyta betonowa ANTRACYT

Płyta betonowa CZARNA

 Płyty z betonu architektonicznego GŁADKIE

Płyta betonowa BIAŁA

Płyta betonowa SZARA

Płyta betonowa ANTRACYT

Płyta betonowa CZARNA

 Płyty z betonu architektonicznego MAXYMALNIE POROWATE

Płyta betonowa BIAŁA

Płyta betonowa SZARA

Płyta betonowa ANTRACYT

Płyta betonowa CZARNA